Badania

W Przychodni Neurosphera wykonujemy badania elektroencefalograficzne w każdej wersji. Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem renomowanej firmy ELMIKO – dwustanowiskowym, w pełni cyfrowym aparatem EEG WideoTrack 2007.

Badania są wykonywane zgodnie z międzynarodowymi standardami Federacji Towarzystw Neurofizjologii Klinicznej. Wszystkie badania opisuje dr Piotr Zwoliński, certyfikowany (certyfikat nr. 197) elektroencefalografista Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej.

  • Badanie EEG – jest standardowym badaniem oceny czynności mózgu, polegającym na pomiarze różnicy potencjałów na głowie pacjenta. Prąd generowany przez komórki nerwowe daje dużo informacji na temat wielu procesów fizjologicznych i patologicznych zachodzących w mózgu. Jest to niezastąpiona metoda diagnostyki padaczki i wielu innych chorób mózgu
  • Badanie WideoEEG (VEEG) – polaga na jednoczasowym zapisie EEG oraz obrazu pacjenta z pomocą kamery. To badanie umożliwia rejestrację zachowania pacjenta – np. podczas napadu padaczkowego lub incydentów we śnie – z jednoczasowym zapisem EEG. Rejestracja obu zjawisk daje często odpowiedź na pytanie o rodzaj choroby i jej nasilenie.
  • Badanie Cyfrowe EEG (DEEG) – to zestaw narzędzi matematycznych do wybicia z zapisu EEG „niewidocznych” elementów i zjawisk. Najpopularniejszym sposobem jest mapowanie EEG.
    Badanie takie umożliwia często dużo precyzyjniejsze lokalizowanie niektórych zjawisk w zapisie EEG.