W 2022 roku osiągnęła kolejny znaczący sukces, zdobywając tytuł doktora nauk medycznych. Jej praca doktorska, zatytułowana „Palenie tytoniu a leczenie trombolityczne – analiza tzw. paradoksu palacza”, została obroniona z wyróżnieniem. To dowód na jej głębokie zaangażowanie w badania naukowe i poszukiwanie nowych rozwiązań w dziedzinie neurologii.
Jednak kariera dr Magdaleny Konopko nie ogranicza się tylko do pracy klinicznej i naukowej. Wcześniej, na początku swojej drogi zawodowej, związana była z wydawnictwem Medical Tribune, gdzie pracowała jako redaktor i tłumacz. Od 2021 roku podziela swoją wiedzę i doświadczenie z przyszłymi lekarzami jako wykładowca na Wydziale Medycznym Uczelni Łazarskiego.
Jej zainteresowania zawodowe skupiają się na pacjentach z ostrymi stanami neurologicznymi oraz padaczką. Od samego początku kariery była aktywnie zaangażowana w pracę kliniczną i naukową Kliniki i Poradni Przyklinicznej oraz Centrum Diagnostyki i Leczenia Padaczki Lekoopornej IPiN. Jej osiągnięcia naukowe obejmują liczne doniesienia naukowe na krajowych i międzynarodowych zjazdach, a także artykuły przeglądowe i oryginalne publikowane w czasopismach zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jest także autorką rozdziałów w książkach z zakresu neurologii.
Dr Magdalena Konopko jest również aktywna w dziedzinie badań naukowych. Brała udział w programach i grantach naukowych dotyczących padaczki i udaru mózgu. Jej wkład w międzynarodowe badania obserwacyjne oraz badania kliniczne fazy III i IV jest znaczący i cenny dla rozwoju neurologii.