dr n. med.

Natalia Szejko

dr n. med. Natalia Szejko
dr n. med. Natalia Szejko
Specjalistka Kliniczna
Neurolog specjalizujący się w badaniach nad tikami i zespołem Gillesa de la Tourette’a, zaburzeniach pozapiramidowych takich jak choroba Parkinsona czy dystonia.

W 2014 roku ukończyła studia doktoranckie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Brała udział w wielu stażach naukowych, w tym w rocznym stażu podoktorskim w Klinice Neurologii w Yale School of Medicine w Stanach Zjednoczonych czy praktyce na Uniwersytecie Medycznym w Hanowerze, gdzie swoje umiejętności rozwijała w grupie badawczej prof. Kirsten Mueller-Vahl.

Aktualnie jest rezydentką ostatniego roku w Klinice Neurologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM, gdzie w listopadzie 2022 roku uzyska tytuł specjalisty z zakresu neurologii.

Jest członkiem Zarządu i Sekretarzem Europejskiego Stowarzyszenia do Badań nad zespołem Tourette’a i współautorem najnowszych europejskich wytycznych dotyczących terapii tików. Na jej koncie jest ponad 50 publikacji z neurologii oraz ponad 40 artykułów o związkach medycyny i sztuki o łącznym IF 213.298. 

Za swoje osiągnięcia otrzymała liczne nagrody i wyróżnienia, między innymi: Nagrodę Naukową Tygodnika Polityka (2019), stypendium naukowe Fundacji Kościuszkowskiej (2019), Grant Młodego Naukowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (2020), Clinical Research Scholarship przyznane przez American Academy of Neurology i American Brain Foundation (2022) oraz Young Investigator Award European Stroke Organisation (2022). 

W kręgu jej zainteresowań znajdują się także choroby demielinizacyjne, w szczególności stwardnienie rozsiane oraz zapalenie nerwów wzrokowych i rdzenia, oraz padaczka. Interesuje się także medycyną spersonalizowaną wykorzystującą nowe technologie takie jak genetyka populacyjna, zaawansowane algorytmy cybernetyczne oraz nauczanie maszynowe do planowania leczenia dobranego indywidualnie do każdego chorego, które jest wykorzystywane w Centrum Neurologii, Padaczki i Psychiatrii Neurosphera.

W CTP Neurosphera

  • Przyjmuje dorosłych w systemie wizyty 1 oraz wizyt regularnych epileptologicznych i neurologicznych
  • Konsultuje dokumentację medyczną
  • Prowadzi konsultacje neurologiczne
Blog Neurosphera

Sprawdź nasz Blog

Zobacz wszystkie wpisy

Największe mity o coachingu ADHD w kontekście pracy specjalistów Neurosphery

Coaching ADHD – obalamy mity ADHD jest złożonym zaburzeniem, które wymaga wieloaspektowego podejścia. W Centrum Neurologiczn...
Czytaj więcej

ADHD i alkohol – poprawia samopoczucie, ale czy na pewno idą w parze?

ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi) to neurobiologiczne zaburzenie, które wiąże się z trudnościami w...
Czytaj więcej

Ataki paniki – strach ma wielkie oczy

Twoje serce bije mocniej, masz zawroty głowy i uczucie odrealnienia? To może być atak paniki! Dowiedz się więcej o jego przyczynach i formach leczenia
Czytaj więcej

Badanie EEG w psychiatrii – kiedy je wykonać i co można nim zbadać?

Opisując badania EEG i czytając skierowania od psychiatrów widzę, że niektórzy z Was muszą mieć  niejasności, do czego to badan...
Czytaj więcej

Uwaga! Zmieniamy adres oddziału w Warszawie. Od 1 lipca zapraszamy na ul. Taneczną 30 (Ursynów) w Warszawie.