Od ponad 20 lat budujemy zaufanie pacjentów i udowadniamy, że z padaczką można wygrać!

Aby skorzystać z usług Centrum Terapii Padaczki Neurosphera, niezbędna jest rejestracja w systemie Neuroterminal.

Zarejestruj się Dowiedz się więcej
Lekarka przeprowadza konsultację z pacjentem

Pacjent jest najważniejszy, czyli wizyta „zero"

Najważniejsze to zrozumieć i dokładnie poznać problemy naszych pacjentów. Dlatego wprowadziliśmy „wizytę zero”, podczas której lekarz przeprowadza pogłębiony, bardzo szczegółowy wywiad z pacjentem. Otrzymane dane analizowane są nie tylko przez doświadczonego neurologa ale też robota Ictal, wyposażonego w sztuczną inteligencję.

Lekarz podczas tej wizyty sporządzi dokumentację medyczną, dołączając przeprowadzony wywiad, tak aby jej dalsze uzupełnianie było uporządkowane i kompleksowe, oraz mogło odbywać się już w formie cyfrowej. Kolejna wizyta, tak zwana wizyta „pierwsza” odbywa się już z wybranym przez pacjenta lekarzem-opiekunem, który otrzymuje gotowy zestaw informacji, usystematyzowaną historię choroby, dodatkowe materiały, dzięki czemu może postawić skuteczniejszą diagnozę i zaproponować kolejne etapy planu leczenia.

Kompleksowy plan opieki

W ramach kompleksowego planu opieki każdy chory – niezależnie kto jest jego lekarzem-opiekunem, otrzymuje ujednoliconą, jakościową pomoc, dostęp do stałego wsparcia i sprawdzonych rozwiązań terapeutycznych. W razie potrzeby lekarz-opiekun może zlecić dodatkowe badania, skonsultować się z lekarzem innej specjalizacji, zwołać konsylium Neurosphery, składające się z lekarzy wyższego poziomu medycznego lub pokrewnych specjalizacji.

Kompleksowy plan opieki, realizowany dzięki systemowi Neuroterminal, który zapewnia pacjentom możliwość umawiania wizyt stacjonarnych, wideokonsultacji, wymianę wiadomości z lekarzem, czy skorzystanie z porady w ramach dyżuru w dni wolne od pracy. To narzędzie do wygodnej komunikacji z lekarzem, które pozwala na swobodną wymianę informacji i zapewnia ciągłość planu terapii z możliwością elastycznego dostosowanie jej do zmieniającej się sytuacji.

Lekarz pokazuje strukturę na modelu mózgu
Lekarze analizują dokumentację medyczną

Dotychczasowi pacjenci

Dla naszych dotychczasowych pacjentów stacjonarnych przygotowaliśmy tzw. wizytę migracyjną z lekarzem prowadzącym. Dzięki temu chorzy, którzy już od jakiegoś czasu są pod naszą opieką, będą mogli nie tylko odbyć kolejną planową konsultację, lecz zacząć aktywnie korzystać ze wszystkich udogodnień i możliwości naszego nowego systemu Neuroterminal.

Na wizycie migracyjnej lekarz wyjaśni wszystkie niezbędne szczegóły, jak również pomoże wdrożyć pacjenta w nowy system. Od teraz Wasze leczenie będzie wspierane nie tylko przez neurologa ale też przez naszego robota Ictal®.

Diagnostyka

Diagnostyka opiera się nie tylko na analizie danych, szczegółowym wywiadzie z pacjentem i konsultacjach z lekarzem ale też na badaniach, które przeprowadzamy zarówno w naszej siedzibie, jak też w domu pacjenta.

Do dyspozycji chorych pozostaje nasza nowoczesna pracownia EEG/VEEG/PSG, w której prowadzone są badania EEG u dzieci i dorosłych. Badanie przeprowadzamy w czuwaniu-zasypianiu-śnie, a także VEEG (videometria w trybie wielogodzinnym, wielokanałowym), QEEG (analiza matematyczna zapisu EEG z użyciem mapowania, dipoli i analizy fraktalnej) oraz badania polisomnograficzne snu. Dzięki temu zyskujemy bieżący obraz sytuacji i możemy zaproponować konkretne rozwiązania.

Lekarki analizują obraz na monitorze.
Doświadczony lekarz w maseczce analizuje obraz mri

Konsultacje innych specjalizacji

W Neurosphera skupiamy się przede wszystkim na leczeniu epilepsji. Nie oznacza to jednak, że chorzy na inne schorzenia nie mają możliwości skorzystania z naszych usług, albo są traktowani inaczej. Wręcz przeciwnie! Każdy pacjent posiada ten sam zestaw możliwości i narzędzi.

Ma swobodną możliwość umówienia się na wizytę stacjonarną, online, na konsultacje innych specjalizacji, czy badania EEG, niezależnie od tego czy choruje na epilepsję, czy nie.

Blog O Padaczce

Zajrzyj do naszego bloga

Antykoncepcja u kobiet z padaczką

Niektóre metody antykoncepcji mogą być mniej skuteczne w zapobieganiu ciąży u kobiet z epilepsją przyjmujących wybrane leki prz...
Czytaj więcej
Drgawki gorączkowe u dzieci

Drgawki gorączkowe u dzieci

Drgawki gorączkowe są łagodną postacią napadów padaczkowych występującą we wczesnym dzieciństwie, pojawiającą się w przebiegu o...
Czytaj więcej
ŻYCIE Z PADACZKĄ. Jak leczy Neurosphera i czym jest plan opieki?

Życie z padaczką. Jak leczy Neurosphera i czym jest plan opieki?

Chociaż pacjenci chorujący na padaczkę zmagają się na co dzień z podobnymi objawami, ich indywidualne potrzeby związane z lecze...
Czytaj więcej
Ciąża u kobiety chorującej na padaczkę

Ciąża u kobiety chorującej na padaczkę

Przygotowanie do ciąży u kobiety chorującej na padaczkę to długoterminowy proces, który warto szczegółowo omówić i zaplanować, a następnie wprowadzić zalecenia w życie jeszcze na długo przed etapem starania się o dziecko.
Czytaj więcej