Usługi

Aby skorzystać z usług Centrum Terapii Padaczki Neurosphera, zarejestruj się w systemie Neuroterminal.

Umów wizytę Dowiedz się więcej

Pacjent jest najważniejszy, czyli Ankieta 0

Najważniejsze to zrozumieć i dokładnie poznać problemy naszych pacjentów. Dlatego wprowadziliśmy Ankietę 0, podczas której przeprowadzany jest pogłębiony, bardzo szczegółowy wywiad z pacjentem. Otrzymane dane analizowane są następnie podczas Wizyty 1 nie tylko przez doświadczonego neurologa, ale też robota Ictal, wyposażonego w sztuczną inteligencję.

Podczas Ankiety 0 sporządzana jest dokumentacja medyczna, w taki sposób, aby jej dalsze uzupełnianie było uporządkowane i kompleksowe, oraz mogło odbywać się już w formie cyfrowej. Kolejna wizyta, tak zwana Wizyta 1 odbywa się już z wybranym przez pacjenta lekarzem – specjalistą klinicznym, który otrzymuje gotowy zestaw informacji, usystematyzowaną historię choroby oraz dodatkowe materiały, dzięki czemu może postawić skuteczniejszą diagnozę i zaproponować kolejne etapy planu leczenia.

Kompleksowy Plan Opieki

W ramach kompleksowego planu opieki każdy chory, otrzymuje indywidualną, jakościową pomoc, dostęp do stałego wsparcia i sprawdzonych rozwiązań terapeutycznych. W razie potrzeby lekarz może zlecić dodatkowe badania, skonsultować się z lekarzem innej specjalizacji, zwołać konsylium Neurosphery, składające się z lekarzy wyższego poziomu medycznego lub pokrewnych specjalizacji.

Kompleksowy plan opieki rozpoczyna się od przeprowadzenia Ankiety 0 poprzedzającej Wizytę 1, na której lekarz wskaże dalszą ściężkę postępowania – kompleksowy plan opieki. Ponadto dzięki systemowi Neuroterminal, który zapewnia możliwość umawiania wizyt stacjonarnych, wizyt online, wymianę wiadomości z lekarzem, zamówienie e-recepty czy też prowadzenie dzienniczka zdarzeń pacjenci Neurosphery otrzymują możliwość na swobodną wymianę informacji z lekarzem oraz szansę na dostosowanie planu opieki do zmieniającej się sytuacji.

Stymulator - terapia VNS

Terapia VNS to unikatowa metoda leczenia padaczki lekoopornej u dzieci i dorosłych, polegająca na wszczepieniu niewielkiego urządzenia, którego zadaniem jest stymulowanie nerwu błędnego.

Terapia VNS to sprawdzone, długoterminowe rozwiązanie, z którego korzysta już ponad 100 000 osób na całym świecie, w tym ponad 33 000 dzieci. Wiele osób uzyskuje długotrwałą kontrolę nad napadami dzięki terapii VNS (stymulacji nerwu błędnego).
Lekarze Neurosphera posiadają bogate doświadczenie w kierowaniu na zabieg wszczepienia VNS. Co do zasady, ta metoda jest przeznaczona dla pacjentów z tzw. padaczką lekooporną i stanowi uzupełnienie leczenia farmakologicznego. Po chirurgicznym wszczepieniu i zaprogramowaniu stymulatora pacjent pozostaje pod stałą kontrolą specjalistów z Neurosphery, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i doświadczenie w programowaniu urządzenia, tj. dobierania odpowiedniej terapii.

Badania EEG, VEEG oraz QEEG (elektroencefalografia)

Diagnostyka EEG w Neurospherze opiera się na wykorzystaniu dwóch nowoczesnych cyfrowych aparatów i wykonaniu wnikliwej ekspertyzy w zakresie badania pacjentów w różnym wieku i stanie, a przede wszystkim na zrozumieniu całego podłoża neurofizjologicznego, co jest konieczne do właściwego zinterpretowania wyniku badania.

Czytaj: Badanie EEG – jak pomaga w diagnostyce padaczki?

W Neurospherze wykonujemy każdy rodzaj badania EEG: badanie w czuwaniu, badanie w czuwaniu video EEG, badanie we śnie oraz badania niestandardowe razem z zapisem video (VEEG). Ponadto wykonujemy mapowanie mózgu QEEG oraz badania video długoterminowe12 i 24 godzinne.
Badanie EEG u dzieci wykonuje się w Neurospherze w warunkach nieprowokowanych przez doskonale przeszkolonego, doświadczonego technika, który wyśmienicie radzi sobie z dziećmi w różnym wieku i w różnym stanie zdrowia.
Posiadamy własną kadrę medyczną opisującą wyniki badań, wyspecjalizowaną w rozpoznawaniu padaczki.

Umów badanie EEG przez Neuroterminal lub pod numerem telefonu +48 609 463 191.

Badanie genetyczne WES

Neurosphera oferuje możliwość badań genetycznych WES i WEST-RIO, możliwym dzięki współpracy z wybitnym specjalistą w dziedzinie genetyki prof. dr. hab. n. med. Rafałem Płoskim.

WES jest badaniem nacelowanym na poznanie sekwencji części kodującej ludzkiego genomu, zwanej eksomem, który zajmuje ok. 3% ludzkiego genomu. Wiadomo, że większość wariantów genetycznych odpowiedzialnych za występowanie chorób zlokalizowanch jest właśnie w eksomach lub w ich bliskim sąsiedztwie.

Badanie WES-TRIO jest formą badania WES, która zakłada jednoczasowe zbadanie eksomu pacjenta i jego rodziców, co przyspiesza okres oczekiwania na wynik, który jednocześnie jest bardziej miarodajny.

Jest ono poprzedzone spotkaniem z genetykiem klinicznym. Podobna konsultacja odbywa się także po otrzymaniu wyników badania.

Badanie przeprowadza się w celu wykrycia przyczyn padaczki.

Dieta ketogenna

W ramach kompleksowego podejścia do terapii padaczki Neurosphera pomaga naszym pacjentom dobrać odpowiednią dietę, będącą pozafarmakologiczną metodą wsparcia w leczeniu epilepsji.
Dieta ketogenna to potwierdzona wieloma badaniami naukowymi metoda leczenia pacjentów z padaczką lekooporną. W medycynie dieta ta traktowana jest jako lek, a nie sposób odżywiania. Wprowadza się ją w wyniku wskazań lekarskich i stosuje pod nadzorem lekarza oraz dietetyka.

Dietetyk zbiera wywiad żywieniowy, analizuje dotychczasową dietę pacjenta i ocenia jego stan odżywiania. Na podstawie zebranych danych i wyników badań laboratoryjnych ustala plan działania – dobiera rodzaj diety ketogennej, wylicza dobową energetyczność oraz zawartość białka, tłuszczu, węglowodanów i płynów, a także rodzaj stosowanej suplementacji.

Czytaj: Dieta ketogeniczna w leczniu padaczki

Konsultacje innych specjalizacji

W Neurosphera skupiamy się przede wszystkim na leczeniu epilepsji. Nie oznacza to jednak, że chorzy na inne schorzenia nie mają możliwości skorzystania z naszych usług, albo są traktowani inaczej. Wręcz przeciwnie! Każdy pacjent posiada ten sam zestaw możliwości i narzędzi.

Ma swobodną możliwość umówienia się na wizytę stacjonarną, online, na konsultacje innych specjalizacji, czy badania EEG, niezależnie od tego czy choruje na epilepsję, czy nie.

W szczególności istnieje możliwość umówienia konsultacji neurologicznej ogólnej, neurochirurgicznej, psychiatrycznej lub neuropsychologicznej.

Blog O Padaczce

Zajrzyj do naszego bloga

Zobacz wszystkie wpisy

Porozmawiajmy o wsparciu: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Chorych na Padaczkę – wywiad Neurosphery

W Polsce żyje obecnie ok. 400 000 osób cierpiących na padaczkę. Wiele z nich korzysta z pomocy stowarzyszeń i innych organizacj...
Czytaj więcej

Neurosphera – siła doświadczenia i nowoczesnej technologii w leczeniu padaczki

W Neurospherze przyświeca nam jeden cel: skuteczne leczenie padaczki. Właśnie dlatego nasz zespół tworzy doskonale przygotowana...
Czytaj więcej

Dieta ketogenna w leczeniu padaczki

Co dla jednych trucizną, dla innych może być lekiem. I dlatego – chociaż dieta ketogenna wręcz urąga zaleceniom dietetyków i sz...
Czytaj więcej
Alicja Lisowska - założycielka fundacji EPI-BOHATER

Mama epileptyczka: to się nie wyklucza. W rozmowie z Anną Alicją Lisowską

Chociaż epileptycy często słyszą o tym, z czego będą musieli zrezygnować w związku z chorobą, w świecie Anny Alicji Lisowskiej więcej jest możliwości niż ograniczeń. O diagnozie, planowaniu i przebiegu ciąży, porodzie oraz o radościach i obawach związanych z macierzyństwem
Czytaj więcej